اخبار

افزایش 10 درصدی قیمت تایرهای گروه صنعتی بارز

افزایش 10 درصدی قیمت تایرهای گروه صنعتی بارز

قیمت مصوب محصولات و تایرهای گروه صنعتی بارز در مهرماه سال 1401 افزایش یافت. طبق صورت‌های ارسالی برای نمایندگان رسمی فروش، افزایش 10 درصدی قیمت تایرهای گروه صنعتی بارز در بخش لاستیک‌های نیمه سنگین فعلا اجرایی و اعلام شده است.

افزایش 10 درصدی قیمت تایرهای گروه صنعتی بارز

چند سالی‌ست که با توجه به اقتصاد دستوری و قیمت‌گذاری‌های اجباری، شرکت‌های تولید تایر علیرغم زیان‌ده بودن در برخی گروه‌های محصولات، موظف به عرضه محصولات خود به قیمت‌های مصوب شده که در بین عامه با عنوان قیمت لاستیک دولتی شناخته می‌شود. تایرهای گروه بایاس نیمه سنگین وانتی یکی از این گروه محصولات بوده که با توجه به از رده خارج بودن و تکنولوژی پایین و قدیمی، در رده محصولات زیان‌ده برای شرکت‌های تولیدی به شمار می‌آید و طبق اخبار اعلام شده، مقرر بود که این تایرها، از سبد محصولات این شرکت خارج شوند.

لازم به ذکر است که با توجه به قیمت بازار، این تایرها برای فروشندگان نیز به عنوان یک کالای ضررده به حساب آمده و در بسیاری از موارد با قیمتی معادل قیمت خرید و یا حتی پایین‌تر، در بازار معامله می‌گردد. این محصولات در بخش فروش ویژه و با تخفیف فروشگاه اینترنتی لاستیک کلیک تایر نیز با قیمتی پایین‌تر از قیمت مصوب برای فروش موجود است.

بیشتر بخوانید:

قیمت لاستیک بارز دولتی

افزایش 10 درصدی قیمت تایرهای گروه صنعتی بارز | لاستیک 825/16 MRN بارز

در آخرین مرحله از این سلسله افزایش قیمت‌ها، شرکت بارز نیز به صورت رسمی قیمت محصولات این گروه خود را با افزایشی 10 درصدی در دومین مرحله از افزایش قیمت ها پس از افزایش قیمت 30 درصدی ابتدای تابستان 1401 به نمایندگان عرضه نموده است. به عنوان مثال لاستیک 825/16 بارز MRN که با قیمتی در حدود 38.000.000 ریال در اختیار نمایندگان قرار می‌گرفت پس از افزایش 10 درصدی قیمت تایرهای گروه صنعتی بارز شاهد برچسب قیمتی در حدود 41.676.838 ریال شده است.

لازم به ذکر است که این قیمت بدون محاسبه هزینه حمل و مالیات ارزش افزوده 9% بوده و با اضافه شدن این مبالغ، قیمت نهایی برای مصرف کننده در این نمونه رقمی در حدود 53.500.000 ریال خواهد بود. این افزایش در حال حاضر تنها محدود به تایرهای بایاس بوده ولی احتمال زیادی برای اعمال آن در تایرهای سایر گروه‌ها از جمله سواری نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *